OpelArges
Vectra B - simptome/cauze/remedii servodirectie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B - simptome/cauze/remedii servodirectie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

ciaciru

ciaciru
Membru inactiv
Membru inactiv
Sallut sa va povestesc ce am patit cu cei mai mari mecanici acum vreo 2 saptamani m-am trezit ca imi curge tot uleiul de la servodirectie.OK.Am chemat un mecanic autorizat si am urcato pe platforma a ajuns la concluzia ca e dusa caseta si pompa de servodirectie, ok .

Am vorbit cu baietii din club cu benga caruia vreau sa ii multumesc, am cumparat 2 casete nu una si o pompa nenorocul mecanicului e ca nu am avut de munca in ziua respectiva si am stat cu el la atelier ce am descoperit conducta de recire a uleiului ( E CA O SERPENTINA) era sparta m-am suparat ca am cheltuit destui banisori si m-am apucat eu sa montez alta conducta, dar e mai scurta exact cu jumatate, pompa a apucat sa o monteze dar aia veche nu avea nimic.Eu am luat masina si am mers cam 1 km si am ramas fara servo trageam de volan ca la tractor, este posibil sa nu fie conducta buna, ulei nu mai curge, va multumesc.




Modificat titlu si descriere conform cerintelor din regulament,va rog sa-l cititi, pentru evitarea neplacerilor pe viitor.
edit by StefanTolos
06.11.2011 12:34:00

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Este foarte posibil sa fie o problema de aerisire,incercati sa puneti conducta originala,nu mai faceti improvizatii pe directia masinii.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

ciaciru

ciaciru
Membru inactiv
Membru inactiv
OK.Va multumesc si altadata o sa fiu mai atent.

Sus

vasileturigioiu

vasileturigioiu
Membru nou
Membru nou
De ce nu ai incercat sa repari conducta cea sparta?

Sus

ozzy

ozzy
Membru inactiv
Membru inactiv
Bună ziua !  Am o opel astra g din 1999, și mi-a picat servodirecția, am fost la un mecanic sa verifice pompa, din ce a zis el pompa merge și că ar fi o problemă pe partea electrică mai exact un fir. Omul ma amânat o saptămână dar eu am nevoie de mașină mai repede, a întâmpinat careva o problemă asemănătoare? Sau mă ajuta cineva  cu o schemă electrică cu ce ține de servodirecție? Mulțumesc !

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum