OpelArges
Vectra B probleme ambreiaj - simptome/zgomote/cauze/solutii Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B probleme ambreiaj - simptome/zgomote/cauze/solutii Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

ionutzuck

ionutzuck
Membru nou
Membru nou
Salut ,

de ceva vreme am observat ca ambreajul cupleaza foarte sus , practic aproape de capatul cursei, am auzit ceva, ca trebuie facuta un fel de aerisire, cum se face asta sau este discul pe duca ?

Crying or Very sad



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Dum Mar 03, 2013 11:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : "- recunoasteti ca ati citit in integralitate prezentul regulament")

Sus

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
La Vectra B, ambreiajul este actionat(hidraulic) prin lichid de frana. Verifica lichidul de frana cu tester special, poate trebuie inlocuit.
In alta ordine de idei ambreiajul "nu te intreaba", te lasa si gata.
Daca discul de ambreiaj este uzat excesiv nu mai poate fia actionat de catre rulment, acesta din urma avand o cursa limitata.
Pentru tipul dumneavoastra de motor s-a montat cu siguranta o cutie F17WR

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

ionutzuck

ionutzuck
Membru nou
Membru nou
Multumesc Ksper. Am mai observat ca atunci cand prinde ambreiajul se aude un fel de "frecat" dar foarte incet , este normal?

Sus

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
Unde se aude acel "frecat"?
Este normal sa nu se auda nimic.

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

ionutzuck

ionutzuck
Membru nou
Membru nou
Se aude de la motor , cand prinde ambreiajul insa se aude foarte incet abea se sesizeaza.

Sus

6Vectra B probleme ambreiaj - simptome/zgomote/cauze/solutii Empty Ambreiaj Vectra b Sam Mai 10, 2014 4:41 pm

Geampyktg

Geampyktg
Membru inactiv
Membru inactiv
Va salut!Am si eu o intrebare..se poate pune pe un vectra disc si placa ambreiaj de la un astra?Tin sa precizez ca discut are 195 mm diametru.Va multumesc!

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum