OpelArges
Astra H - BC - Bord Computer  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra H - BC - Bord Computer  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Astra H - BC - Bord Computer  Empty Astra H - BC - Bord Computer Sam Mai 14, 2011 12:16 am

Marius_nicolas

Marius_nicolas
Membru nou
Membru nou
In momentul achizitionarii autoturismului Opel Astra H, am observat ca nu-mi afisa pe display functiile computerului de bord." No Function" scrie pe display cand selectez B.C. Exista cineva dintre membrii clubului care se pricepe pentru a ma ajuta cu aceasta problema? Va rog! Cu stima .

Nu mai folosi limbaj de chat, nu este permis pe acest forum. Cuvantul obs nu il gasesc in dictionarul limbii romane

Edit By Lion

Sus

2Astra H - BC - Bord Computer  Empty Re: Astra H - BC - Bord Computer Sam Mai 14, 2011 12:43 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Da te ajut eu ,in primul rand spune-mi ce display ai,sau cel mai bine pune o poza.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3Astra H - BC - Bord Computer  Empty Re: Astra H - BC - Bord Computer Sam Mai 14, 2011 10:03 am

Marius_nicolas

Marius_nicolas
Membru nou
Membru nou
Buna dimineata. Nu cunosc denumirea tehnica a display-ului, insa am observat ca la Astra H sunt 3 modele de display in functie de dotarile masinii. Am impresia ca am al doilea model. Nu am navigatie si nici display-ul nu are acele butoane de setare a orei/datei pe el. O sa pun o poza cat de curand. Multumesc mult.
Cu stima Nicu

Aceiasi observatie ca la mesajul anterior

Edit By Lion

Sus

4Astra H - BC - Bord Computer  Empty Re: Astra H - BC - Bord Computer Mar Iul 19, 2011 1:36 am

ivh

ivh
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut,
Si eu am aceeasi problema ca si Marius. La apasarea butonului BC imi apare mesajul NO FUNCTION.
Masina e Opel Astra H din feb. 2005 Z17DTL.
Am mai fost la diverse service-uri sa incerc sa il activez si au intampinat diverse probleme legate de erori. De unde pot afla modelul display-ului?

Sus

5Astra H - BC - Bord Computer  Empty Postare inadecavta Lun Sept 05, 2011 9:17 am

geo127

geo127
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut am un Opel /Astra H 1.7 cdti nu sa accelereaza deloc si se aprinde becul de service si becul cu masina derapand nu stiu ce are ma poti ajuta.

Astept un raspuns va rog.

Folositi va rog frumos butonul 'EDITEAZA' este activ timp de 120 de minute de la postare.Este foarte posibil sa primiti suspendare temporara de 30 de zile pe acest forum,pentru slaba dumneavoastra reputatie dobandita din nerespectarea in nenumarate randuri a regulamentului.

05.09.2011 12:37:05






Ultima editare efectuata de catre supervizor in Lun Oct 24, 2011 2:06 am, editata de 4 ori (Motiv : Cititi regulamentul forumului,ce legatura are postarea dumneavoastra cu acest subiect ,ca sa fiti ajutat trebuie sa respectati regulamentul.)

Sus

6Astra H - BC - Bord Computer  Empty Re: Astra H - BC - Bord Computer Lun Oct 24, 2011 12:41 am

mariusnapcori

mariusnapcori
Membru nou
Membru nou
Problema este de la UEC.

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum