OpelArges
Astra G Y20DTH - martor bord aprins in mers Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra G Y20DTH - martor bord aprins in mers Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

mitz1982

mitz1982
Membru nou
Membru nou
Astra G Y20DTH. Vineri, pe autostrada, pe la 120km/h, cand am aruncat o privire catre bord am constatat ca am martorul "masinuta cu cheita" aprins. Martorul s-a stins singur foarte repede, abia am apucat sa-l vad aprins. Nu e posibil sa fi stat aprins mai mult de cateva secunde intrucat verific constant martorii din bord. Nu am simtit nimic in neregula cu masina, tragea la fel de bine si martorul nu s-a mai aprins deloc de atunci (am facut vreo 700 de km din acel moment). Nu stiu daca are legatura cu asta dar am constatat ca exista niste urme de ulei in zona unei bujii ce se afla in zona turbinei (nu stiu exact de unde vine uleiul). Cred ca v-ati dat seama cat de "avansate" sunt cunostintele mele in domeniu. Imi poate recomanda cineva un service bun? (Eventual cu tester). S-au poate se plictiseste cineva si vrea sa dea o mana de ajutor Very Happy .

Multumesc.

Sus

sergiu

sergiu
VIP
VIP
Cel mai indicat ar fi sa apari la intalnirile noastre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], ca sa vedem pe viu ce se intampla, poate facem si un test.Martorul nu cred ca are legatura cu pata de ulei!Nu prezinta probleme daca nu ramne aprins si masina merge normal.El se poate aprinde din diverse motive motorina proasta conditii de umiditate mare in atmosfera etc etc ..dar daca zici ca a aparut doar cateva secunde si in rest nu ai mai avut probleme inseamna ca nu e nimic grav!Daca continua sa reapara si masina incepe sa mearga prost trebuie sa faci o diagnoza pentru aflarea defectiuni
PS: uleiul paote fi de la capacul axelor cu came garnitura nu etanseizeazacum trebuie!
!Multa bafta!

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Trebuie pusa pe tester. Eroarea se stocheaza. Trebuie sa iei legatura cu Supervizor (Stefan) sa iti faca o diagnoza sa vezi exact unde este problema. E bine totusi de stiut motivul aprinderii "check engine".

In rest numai de bine.
Cu stima si deosebit respect!

Sus

mitz1982

mitz1982
Membru nou
Membru nou
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. O sa fac diagnoza si o sa postez rezultatul.

By Lion

Sus

mitz1982

mitz1982
Membru nou
Membru nou
Am facut diagnoza (merci Supervizor!). Codul castigator este: P0400

Sus

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Of!
o tampenie!
Am inceput sa nu mai suport P0400.
Sa vii la intalnire sa vedem care e treaba: egr, debitmetru, furtunase etc.

Cu stima si deosebit respect!

Sus

mitz1982

mitz1982
Membru nou
Membru nou
Mai mult ma ingrijoreaza uleiul despre care va spuneam. O sa vin la intalniri mai ales ca acum constat ca o sa cunosc oameni de isprava.

Sus

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Ma bucur ca ai ajuns la o concluzie "de isprava"

Cu sitma si deosebit respect!

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum