OpelArges
Scchimbare ECU astra g 2001 tip Z16SE Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Scchimbare ECU astra g 2001 tip Z16SE Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Scchimbare ECU astra g 2001 tip Z16SE Empty Scchimbare ECU astra g 2001 tip Z16SE Lun Apr 20, 2015 5:38 pm

smenuiala

smenuiala
Membru inactiv
Membru inactiv
Buna ziua, am un astra g hatchback din 2001, Motor z16se si am schimbat ECU, am pus tot un ECU Z16se dar de pe o masina din 2004 care avea cutie automata si clima. Acum am eroare in bord ceva legat de ventilatoare, racire, AC-ul nu functioneaza desi am freon. Am inteles ca trebuie resoftare ECU, dar nu am codul PIN al calculatorului, ce posibilitati ar exista? Multumesc!

Sus

liviu2004

liviu2004
Membru
Membru
Poate scapi numai cu setari can si variante. Poate merge cu opcom, daca ai unul si team viewer, te rezolv eu. Resoftare iti fac gratuit dar te costa pachetul dus intors pana in NL.

Sus

3Scchimbare ECU astra g 2001 tip Z16SE Empty ECU astra g 2001 resoftare Vin Apr 24, 2015 12:01 pm

smenuiala

smenuiala
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut, in primul rad multumesc pentru ca ai raspuns si doresti sa ajuti...ce inseamna plata NL? Da am un opcom dar nu stiu daca se conecteaza CAN... poat pune si team viwer ... poate gasim un mod mai usor sa comunicam den yahoo sau facebook?

Sus

liviu2004

liviu2004
Membru
Membru
Nu locuiesc in romania ci in olanda. Comunicatia opcom ecu nu e pe can. Liviu2004 pe tahoo dar mai mult seara ma gasesti.

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum