OpelArges
Astra Z16SE - nu trage dupa ce motorul se incalzeste Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra Z16SE - nu trage dupa ce motorul se incalzeste Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

coosteel

coosteel
Membru inactiv
Membru inactiv
Poate ca vi se pare stupida aceasta intrebare dar eu asa vad si simt la masina mea. Intrebarea e: de ce masina (mea) ,are putere mai mare cand motorul este rece.iar cand se incalzeste motorul, masina isi pierde din putere,adica nu mai are zvacul acela de a te baga in bancheta cand accelerezi.Mentionez ca am un Opel Astra Caravan din 2001 Z16SE benzina.



Ultima editare efectuata de catre supervizor in Dum Sept 18, 2011 12:56 pm, editata de 3 ori (Motiv : 'Intrebare intrebatoare' editat titlul si pus descriere,aveti grija sa cititi regulamentul,mulumesc pentru intelegere,acest forum nu se vrea a fi un gunoi viziual.)

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
A lua sau a nu lua regulamentul la citit,credeti ca acceptam postarile astea, asa de dragul de a face o intrebare, ati fost de acord cu regulamentul si postati ca si cum ne-am afla pe camp.

Ce titlul este acesta ?
Unde este descrierea ?



Sunt multi factori care ar putea influenta acest lucru,in primul trebuie facuta o diagnoza serioasa pe masina dumneavoastra si de acolo se pot trage niste concluzii.
Daca ati veni cu mai multe date ale problemei am putea sa va dam un sfat,dar nu stim la ce temperatura incepe aceasta pierdere de putere,nu stim daca antigelul a fost schimbat,nu stim daca ati curatat si galeria si EGR-ul,sunt multe detalii despre problema ,in ce conditii exacte se intampla ?

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

coosteel

coosteel
Membru inactiv
Membru inactiv
Nu stiu ce treaba are antigelul cu puterea motorului poti sa-mi dai si mie cateva explicatii? Valva EGR la benzina nu se poate curata si apoi este noua

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Are treaba ca daca este de 20 de ani pe masina atunci proprietatile de racire motor se pierd nu mai sunt cele optime,daca EGR il aveti nou pe masina,atunci este foarte posibil sa aveti o galerie foarte murdara si aceasta este o cauza destul de des intalnita in lipsa de putere,daca ati inlocuit EGR in semana ca ati avut eroare.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

coosteel

coosteel
Membru inactiv
Membru inactiv
Aha multumesc de raspuns am sa ma ocup de aceste probleme.sa vedem ce se intampla.Si figura asta care mi-o face, e la temperatura normala a masinii dupa ce merg cu ea vreo 5km sa zicem,.Atunci incepe ea sa scada din puterea motorului.

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum