OpelArges
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 2]


sergiu

sergiu
VIP
VIP
Rezumarea primului mesaj :

Datorita faptului ca lumina ceasurilor de bord nu ma multumea batand spre o tenta galbuie,m-am hotarat sa o schimb cu una mai alba,oferita de leduri,mai ales ca am gasit si gata facute cu soclu cu tot(pret 2,5 ron/bucata) ,scutindu-ma de efortul de a le mai confectiona pe fiecare.
O sa va descriu si voua operatiunea de schimbare!
In primul rand avem nevoie de 4 bucati de leduri cu soclu ,ledurile sunt cu unghi mare de reflectie,daca nu ,puteti sa vi le confectionati si singuri, dar avand in vedere pretul eu zic ca nu se merita munca de a le confectiona!
In urmatoarele imagini o sa vedeti pasi pentru demontarea instrumentelor de bord.


Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 84600860
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 56446499
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 47542772
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 89471670
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 58841625
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 29532446
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 47562040
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 69511394
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 59178203
Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 32991466
In speranta ca v-a fost de folos va urez succes!

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

sergiu


VIP
VIP
Te pot ajuta eu! Vad ca esti din Mioveni! Cool

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

27Tutorial schimbare lumina ceasurilor din bord Astra G - Pagina 2 Empty Salut! Mier Sept 07, 2011 4:24 pm

adelin1927

adelin1927
Membru inactiv
Membru inactiv
Cand ma poti ajuta?Te rog trimite un mesaj cu nr de telefon .Stima

Sus

stanciuand

stanciuand
Membru inactiv
Membru inactiv
Salutare . Am incercat si eu sa schimb becurile cu smd-uri la bord , am reusit , dar am o mica mare problema .Display-ul ala mic care indica km , palpaie . De la ce sa fie ?Aveti idee?

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Cred ca ai un contact imperfect.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

thenutzu

thenutzu
Membru inactiv
Membru inactiv
Salutare la toata lumea. Am incercat si eu sa schimb luminile in bord si au mers o zi dupa care a 2-a zi nu s-a mai aprins display-ul unde arata km si nici acele nu mai indica nimic, nici nu se clintesc. Daca aprind pozitia ledurile se aprind inafara de cel de la display. De altfel cand pun contactul, mi se aprind martorii abs airbag etc.... Mai tin sa mentionez ca se incalzeste o piesa foarte tare ( 4275G codul piesei ) . Ma puteti ajuta cu un sfat? Stima .

Sus

brunetutzu

brunetutzu
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut!...am si eu un Opel Astra G si as vrea sai schimb ledurile la bord si vreau sa ma duc la cineva in Pitesti daca stiti pe cineva va rog sa-mi lasati un pm..Multumesc frumos .



Ultima editare efectuata de catre voda in Mier Oct 03, 2012 10:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : Va rog sa cititi regulamentul .)

Sus

roccatgaming

roccatgaming
Membru nou
Membru nou
thenutzu a scris:Salutare la toata lumea. Am incercat si eu sa schimb luminile in bord si au mers o zi dupa care a 2-a zi nu s-a mai aprins display-ul unde arata km si nici acele nu mai indica nimic, nici nu se clintesc. Daca aprind pozitia ledurile se aprind inafara de cel de la display. De altfel cand pun contactul, mi se aprind martorii abs airbag etc.... Mai tin sa mentionez ca se incalzeste o piesa foarte tare ( 4275G codul piesei ) . Ma puteti ajuta cu un sfat? Stima .

Unde e pozitionata aceasta piese care se incalzeste? Problema ta nu cred sa aiba legatura cu becurile, ci mai degraba cu faptul ca ceva nu face bine contact. Poate in procesul de schimbare a becurilor ai afectat in vreun fel mufa ceasurilor sau firele acesteia. Da-ne mai multe detalii.

Sus

st3llyano

st3llyano
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut ! am un opel astra g din 2001 are ceasurile din bord exact ca cele d sus .. Albe.. am vrust sa skimb si eu luminile din bord ca erau prea galbuii celalalte si am skimbat cu Led T5 dar nu are lumina puternica ... lumineaza prea putin... abia se observa .. care ar fii problema ¿¿¿ daca ma poate ajuta cnv Very Happy MS !

Sus

laurentiuGSM

laurentiuGSM
Membru inactiv
Membru inactiv
De ce nu pot vedea imaginile din tutorialul tau?

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum