OpelArges
Astra H Z17DTH - ulei in antigel Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra H Z17DTH - ulei in antigel Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Astra H Z17DTH - ulei in antigel Empty Astra H Z17DTH - ulei in antigel Mier Dec 08, 2010 3:23 pm

doru m76

doru m76
Membru nou
Membru nou
Salutare Tuturor.De ceva timp am observat ca se tot maresc petele de ulei din vasul de antigel, la inceput una doua si acum s-a format un strat marisor de ulei in vas. Intrebarea mea este: Daca anulez termoflotul se intimpla ceva? Are un rol important in mersul motorului? A mai demontat cineva unul sa-mi spuna si mie pasii de demontare? Va multumesc!!!

Sus

2Astra H Z17DTH - ulei in antigel Empty Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel Mier Dec 08, 2010 6:27 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Termoflotul are rol de a racii uleiul,nu se poate repara, se inlocuieste, cedeaza din cauza uzurii morale si fizice,poti merge si fara el pentru ca este iarna,dar recomandarea mea este sa-ti cumperi unul, fie nou (cel mai bine) ,fie second hand.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3Astra H Z17DTH - ulei in antigel Empty Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel Joi Dec 09, 2010 5:27 pm

doru m76

doru m76
Membru nou
Membru nou
Multumesc mult pentru sfat. Totusi mai am o intrebare. Daca merg asa cu masina fara sa ai scimb termoflotu,(lipsa banilor) la ce riscuri ma supun? Va multumesc!!

Sus

4Astra H Z17DTH - ulei in antigel Empty Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel Joi Dec 09, 2010 7:03 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Va creste temperatura motorului ,este ca si o comparatie bizara, ca si la corpul omenesc daca ai un microb in sange creste temperatura corpului datorita agitatiei anticorpilor,mama ce doctor sunt Very Happy,in concluzie ocolirea lui nu este recomandata a se folosii timp indelungat.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum