OpelArges
Vectra - pompa de aer secundar Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra - pompa de aer secundar Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vectra - pompa de aer secundar Empty Vectra - pompa de aer secundar Mier Mar 05, 2014 8:41 pm

florinmemo

avatar
Membru nou
Membru nou
domnu Stefan vad ca esti foarte promt cu raspunsurile pe acest forum eu sun mai nou pe aici si am invatat multe lucruri interesante .poate  poti sa ma ajuti si pe mine cu ceva am un opel Vectra b 1800 euro 2 din 98 am gasit pompa de aer secundar blocata si am schimbato si am observata ca merge continu si din ce am citit pe internet ca ar trebui sa mearga 2-3 min de unde ar fi problema mentionez ca am probat toate releele si e in regula cele din compartimentu motor.

Sus

2Vectra - pompa de aer secundar Empty Re: Vectra - pompa de aer secundar Mier Mar 05, 2014 9:35 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Domnu Florin,

multumesc pentru aprecieri incerc sa ajutam cat mai mult cu putinta.

Mutat subiectul dumneavoastra aici, conform regulamentului.

Referitor la problema dumneavoastra este foarte posibil sa fie problema pe calculatorul de injectie el da comanda catre motorul electric al pompei de aer daca spneti ca ati schimbat toate releele.

Presupun ca supapa de aer secundar functioneaza corespunzator.

O seara buna.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3Vectra - pompa de aer secundar Empty Re: Vectra - pompa de aer secundar Sam Mar 08, 2014 10:54 am

florinmemo

avatar
Membru nou
Membru nou
o schema a releelor di compartimentul motor aveti ./eu cred ca sonda care o comanda este defecta blocata... o schema cu tote componetele care  actioneaza acasta pompadaca aveti

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum