OpelArges
x16xel - Vectra B X16XEL - totul despre distributie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
x16xel - Vectra B X16XEL - totul despre distributie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1x16xel - Vectra B X16XEL - totul despre distributie Empty Vectra B X16XEL - totul despre distributie Dum Oct 30, 2011 12:59 pm

gila

gila
Membru nou
Membru nou
Vreau sa demontez chiuloasa s-a verific supapele si tachetii ,m-a pute-ti ajuta cu schema de distributie ? multumesc.






De ce treceti acest subiect in offtopic ?
De ce nu respectati regulamentul ,pana acuma ati dat dovada de acest lucru.Puteti deschide un subiect daca nu exista conform cerintelor din regulament.

edit by supervizor

Sus

gila

gila
Membru nou
Membru nou
Cer scuze daca am gresit cu ceva.

Sus

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Stimate domn,
la noi pe OpelArges.com nu exista scheme de distributile, sau alte scheme (...). La aceste operatiuni noi va indicam sa va duceti la service (deoarece este operatiune de service). Daca dumneavoastra aveti scaner in nas care spune ca sunt gaze nearse va rog sa va afiliati la vreun service care face test de noxe(...) ca sunteti foarte de folos. Referitor la bujia uda eu unul va recomand sa le schimbati pe toate!
Cu respect!

P.S. Noroc cu ebz ca m-a convins sa nu renunt la cont!

Sus

gila

gila
Membru nou
Membru nou
Multumesc pentru ironie mi-ai fost de mare folos.

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu fiti suparat de ironia colegului,poate ca acuma veti intelege unde a vrut sa bata de fapt,deschizand eu un nou subiect asa cum va rugasem mai sus.

Cu respect

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Andrei_nt92

Andrei_nt92
Membru nou
Membru nou
Salutare! Este vorba despre o Vectra B, X16XEL. Am schimbat distributia in 2011. Anul asta se implinesc 3 ani, dar am mers doar 20 mii kilometri. Este necesar s-o schimb sau mai merge ?

Sus

radulescu_daniel

radulescu_daniel
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut ! Eu stiu ca un kit de distributie se schimba la 60.000km sau 4 ani vechime ! Rog si parerea altor membrii avizati de pe acest forum !

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Daca distributia este cu transmisie pe lant se schimba la 120000 de km daca este pe curea de cauciuc se schimba la 80000 de km.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Andrei_nt92

Andrei_nt92
Membru nou
Membru nou
Este pe curea de cauciuc, Continental Contitech. Am intrebat deoarece am auzit ca la 3 ani, chiar daca nu mergi 60000 sau 80000 de kilometri trebuie schimbata. Am desfacut capacul si arata ca noua, dar am vrut sa stiu sigur.

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Timpul se preciseaza pentru ca se presupune ca acel cauciuc isi pierde din caracteristicile lui si tocmai de aceea trebuie schimbat, dar este rar acest fenonem.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum