OpelArges
Tutorial schimbare lumina climatronic Vectra B Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Tutorial schimbare lumina climatronic Vectra B Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Salutare,

in materialul urmator va prezentam cum pot fi schimbate becurile de la un climatronic de Vectra B cu LED-uri,metoda este una destul de rapida desi recunosc ca sunt solutii si mai bune decat cea prezentata,dar Bogdan proprietarul climatronicului asa a dorit sa foloseasca acele tipuri de LED-uri iar gusturile nu se discuta,oricum va puteti face o idee cum se pot schimba acele becuri.



In speranta ca acest material va fi de folos,noi autorii acestuia, va dorim tot binele din lume.



Ultima editare efectuata de catre supervizor in Mier Noi 09, 2011 7:55 am, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

voda

voda
Moderator
Moderator
Foarte frumos . Pe viitor am sa imi schimb si eu becurile cu leduri .

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

BAT

BAT
Junior
Junior
Multumesc lui Stefan pentru schimbarea ledurilor la climatronic cu stima si respect Very Happy

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Cu placere si eu multumesc pentru ajutorul dat in efectuarea materialului.

Cand ai timp sa cumperi niste LEd-uri mai sanatoase si refacem toata lucrarea.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

nicu25

nicu25
Membru nou
Membru nou
Salut, Stefane imi poti recomanda niste smd-uri bune pentru schimbarea tuturor becurilor din bord,consola si climatronic si de unde le-as putea procura??? Era sa uit super tare tutorialul te astept cu ceva nou de schimbare leduri la blocul lumini video ca din poze eu unu nu prea pricep Very Happy,o seara buna.



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Vin Mar 02, 2012 1:41 am, editata de 3 ori (Motiv : Nu mai scrie cu prescurtari.)

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sunt o gramada de site-uri de specialitate de unde puteti procura acele LED-uri in orice culoare preferati si cat de luminoase sa fie,folositi cu incredere motoarele de cautare,nu pot sa va indrum in aceasta privinta deoarece eu unul nu am gasit inca ceva, care sa-mi satisfaca dorinta,noi am folosit acest tip de LED smd,dati click aici.

Si am o mare rugaminte la dumneavoastra ,am observat ca sunteti adeptul scrisului tip chat ,incercati putin sa cititi regulamentul si o sa vedeti ca noua ne place sa scriem cu litera mare la inceput de propozitie,iar chat-ul il folosim doar in CHAT,in josul primei pagini a forumului.

Multumesc pentru intelegere.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

nicu25

nicu25
Membru nou
Membru nou
Multumesc pentru raspuns Stefan scuze dar cred ca am scris ok ... Cool



Ultima editare efectuata de catre Alin-Smith in Sam Mar 10, 2012 5:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : Tocmai ai fost atentionat... nu mai scrie cu prescurtari.)

Sus

clawdyw

clawdyw
Membru inactiv
Membru inactiv
Multumesc frumos , chiar aveam nevoie sa schimb acele mici becuri
.Pana acum nici nu aveam curajul sa incerc ,dar cu siguranta acum stiu si am sa-mi rezolv problema .
Toate cele bune pentru meseriasi Laughing

Sus

nunush

nunush
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut,
Vreau si eu sa schimb un bec de la treapta climatronicului , dar nu imi dau seama cum scot tot ansamblu ala de acolo... (se trage de el??)

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum