OpelArges
Astra G - reparatie buton claxon  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra G - reparatie buton claxon  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Astra G - reparatie buton claxon  Empty Astra G - reparatie buton claxon Lun Feb 14, 2011 8:08 pm

Vizitato

Anonymous
Vizitator
De ceva vreme am o obsesie in a cauta o modalitate decenta de reparatie a butonului de la claxon ,fiind tot mai multi posesori de astra G carora le plesneste butonul respectiv ....Am exclus din start imbracarea totala a airbagului cu piele ,nu ma simt in siguranta in caz de Doamne fereste cand stiu ca am lipita piele peste el ,de asemenea nici achizitionarea unui nou capac nu mi se pare rentabila din punct de vedere financiar .Momentan am facut o reparatie cat de cat decenta(poza 1) dar parca vreau ceva mai bun din punct de vedere estetic .Din ce am observat cei de la opel la modelul Astra H au invatat din greselile G-ului ,in locasul butoanelor de cauciuc au adaptat alt sistem mai fiabil si independent de airbag ,m-ar interesa pentru cei cu imaginatie bogata de pe aici ,ar exista vreo cale sa se poata adapta finut suportii respectivi(incercuiti cu rosu in poza) pe volanul de astra G ?


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

2Astra G - reparatie buton claxon  Empty Re: Astra G - reparatie buton claxon Vin Mar 04, 2011 11:31 am

mikimaus

mikimaus
Membru nou
Membru nou
Aceeasi problema si la Astra mea ,insa doar la butonul din stanga ,am rezolvat cu putina piele care se aseamana foarte mult cu cea a volanului, lipind doar in zona butonului .Poze nu am, dar poti vedea la intilnire de Duminica.



Ultima editare efectuata de catre supervizor in Vin Mar 04, 2011 6:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : Atentie in limba romana orice fraza se incepe cu litera mare,va multumesc pentru colaborare si intelegere.)

Sus

3Astra G - reparatie buton claxon  Empty Re: Astra G - reparatie buton claxon Vin Mar 04, 2011 12:06 pm

Vizitato

Anonymous
Vizitator
Pai si eu tot la stanga ,e buba comuna la astra CLASSIC(G-urile sunt putin mai calitative in ceea ce priveste volanul si airbagul)....acum il l-am facut asa si asa va ramane

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

4Astra G - reparatie buton claxon  Empty Re: Astra G - reparatie buton claxon Mier Mar 27, 2013 2:47 am

stefannsg

stefannsg
Membru inactiv
Membru inactiv
Dar butoanele de la H nu pot fi prinse cu un nit central de butonul de claxon de la G ?

A masurat cineva, sa vada daca se potrivesc la dimensiuni, pe volanul de G ?

Sus

5Astra G - reparatie buton claxon  Empty Re: Astra G - reparatie buton claxon Mier Mar 27, 2013 2:49 am

stefannsg

stefannsg
Membru inactiv
Membru inactiv
Mi se pare mai bune butoanele de claxon de H sau Vectra C cele cu 3 butoane.



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Mier Mar 27, 2013 10:19 am, editata de 1 ori (Motiv : Limba romana si postare consecutiva.)

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum