OpelArges
 Vectra B - scaune incalzite  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
 Vectra B - scaune incalzite  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Vectra B - scaune incalzite  Empty Vectra B - scaune incalzite Lun Dec 27, 2010 6:40 pm

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
Pe lanbga faptul ca am facut poze la bord, am facut si pe sub scaune, mai greu, dar am facut cateva si se pare ca am tot ce imi trebuie pentru a-mi instala scaune incalzite.
Doresc sa stiu daca intradevar chiar imi trebuie doar butoanele in bord pentru aceasta, iar daca este asa de unde as putea sa le achizitionez si daca s-ar putea sa primesc un pret pentru ele.
Atasez mai jos imagini cu ceea ce am pozat, mentionand si faptul ca am acestea pe ambele scaune din fata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astept raspunsuri cat mai curand posibil!

Sus

2 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Vin Dec 31, 2010 12:06 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
claudiu220405 ,din pozele atasate de tine reiese faptul ca;
-NU AI buretele si panza pentru incalzirea scaunelor,DAR AI cablajul deja tras sub scaune.Trebuie sa achizitionezi de pe o alta masina DOAR buretele si panza pentru incalzire(nu se iau separat deoarece cele originale sunt ''lipite'' una de alta)
-NU AI butoanele in bord.Trebuie sa le achizitionezi si pur si simplu sa le aplici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

3 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Lun Ian 03, 2011 7:45 am

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
"Priza cilindru prindere centura"(adica?) si imi poti face te rog o poza la acea panza care trebuie sa o iau de la alta masina?

Sus

4 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Lun Ian 03, 2011 11:36 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta este corpul-cilindru centurii de siguranta.
In legatura cu buretele si panza scaunelor incalzite este mai greu.Cel mai simplu este sa ''cauti'' la dezmembrari o masina care are si scaune incalzite si sa le iei cu totul.Buretele-panza si tapiteria scaunelor sunt cu totul,plus ca intre sezut si spatar este un cablu de legatura.Succes.Sa faci poze.



Ultima editare efectuata de catre ksper in Dum Ian 23, 2011 11:03 pm, editata de 1 ori

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

5 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Dum Ian 23, 2011 8:23 pm

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
Daca am cablul acela indicat cu sageata rosie de Ksper, inseamna ca ar trebuie ca atunci cand nu am centura pusa sa mi se aprinda martor in bord?
Multumesc!

Sus

6 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Dum Ian 23, 2011 8:38 pm

supervizor

supervizor
Moderator
Moderator
Din cate stiu eu nu,dar poate confirma ksper.

http://www.opelarges.com/
Sus

7 Vectra B - scaune incalzite  Empty Re: Vectra B - scaune incalzite Dum Ian 23, 2011 11:19 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
claudiu220405,la Vectra B,martorul din bord ''se aprinde'' NUMAI cand desfaci priza de sub scaun de la acel cilindru(capsa pirotehnica) al suportului de prindere centura de siguranta,fara sa deconectezi bornele de la baterie,DEASEMENI se aprinde simultan cu martor luminos airbag in cazul unui impact atunci cand airbag-urile ''sar'' si centurile nu sunt puse.Dar nu acesta este subiectul acestui topic claudiu220405.Daca doresti informatii mai multe despre centurile de siguranta deschide topic adecvat.Multumesc pentru intelegere.

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum