OpelArges
Astra  -  ABS/ESP simptome/cauze/erori/solutii - general Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra  -  ABS/ESP simptome/cauze/erori/solutii - general Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

realcriss

realcriss
Membru
Membru
Salut
Am un zgomot (huruit) pe partea dreapta fata, am inteles ca ar fi rulmentul de la roata, care la Astra G e cu tot cu senzorul de abs deci mai scump. Intrebarea e daca trebuie schimbati amandoi rulmentii? asa mi s-a recomandat, cel de pe stanga nu zice nimic.

Acum intreb doar de dragul discutiei, ca oricum i-am cumparat, sunt SKF, de care or fi cei ce sunt pe masina din fabrica? Very Happy
E programata la operatie, si daca tot ajunge la mecanic schimb si uleiul/filtrele.


Pun si o poza cu "o gramada de bani"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
realcriss intotdeauna uzura unui rulment indiferent de a carei partii beneficiaza acesti rulmentii se schimba in pereche,niciodata singular,nu de multe ori am auzit 'las-o ba ca merge asa' cel mai gresit mod de abordare,in concluzie este bine sa-i schimbi pe amandoi odata .



Ultima editare efectuata de catre SUPERVIZOR in Mar Feb 16, 2010 6:37 pm, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

realcriss

realcriss
Membru
Membru
Gata au fost schimbati. A mai trebuit sa schimb un cap de planetara pe partea stanga fata numai din cauza mecanicilor din Romania.
Am avut ceva interventii la roata stanga fata anul trecut prin martie si mecanicul a pierdut colierul mic de la burduful capului de planetara, si l-a legat tipic romanesc cu soricel de plastic, care bineinteles ca nu a tinut, a intrat apa si ce-o mai fi intrat pe acolo si s-a distrus.

Apropo cine are cheie pentru filtru de ulei la Astra G?
N-am mai schimbat uleiul din lipsa de cheie.

Sus

4Astra  -  ABS/ESP simptome/cauze/erori/solutii - general Empty Martor galben in bord , ESP Vin Mai 14, 2010 11:33 pm

adriancristina

adriancristina
Membru inactiv
Membru inactiv
Salutare la toti. Desi nu sunt de prin arges..totusi. Eroare tech 2 detectata..C0131 pressure senzor circuit malfunction...cum se depaneaza calculatorul abs? Sunt doar lipituri reci sau ceva mai grav...de nou piesa in Ro cu tot cu tva manopera si comision dealer este 10.000 lei.Multumesc.

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

adrian roboiu

adrian roboiu
Membru inactiv
Membru inactiv
Am si eu o problema similara cu rulmentul fata stg Crying or Very sad imi puteti spune si mie de unde as procura ceva mai ieftin k ca pe criza asta ... e jale multumesc



Ultima editare efectuata de catre ksper in Mier Mai 11, 2011 2:26 pm, editata de 3 ori (Motiv : Incepe postarea cu majuscula. Multumesc)

Sus

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Ce cheie iti trebnuie realcriss?
Cumva o tubulara?
Sa imi zici de care ca cred ca am.

Sus

junior

junior
Membru nou
Membru nou
Salut Adrian, eu am schimbat acum o luna rulmentul de pe fata stanga si mi-au ajuns 430 de lei cu tot cu manopera . Comandat de pe net si schimbat la un mecanic in particular. Erau rulmenti si mai ieftini dar mecanicul mi-a zis ca n-are rost sa pun ieftini ca nu ma tin

Edit By Lion

Nu are rost sa fac marea morala caci este in zadar dar totusi te-as ruga sa vezi ce am corectat eu pe aici si sa tragi invataturi.

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum