OpelArges
Adapatare sistem cu 10 difuzoare in locul celui cu 6 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Adapatare sistem cu 10 difuzoare in locul celui cu 6 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

Ionutz_s

Ionutz_s
Membru nou
Membru nou
Salut ! De cateva zile am achizitionat un sistem de 10 difuzoare originale OPEL ca acesta...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pe fata imi trebuie alimentare pentru difuzoarele de medii de 10cm iar pe spate imi trebuie alimentare pentru tweeterele de pe usi . 
Cum ar trebui sa procedez si de unde sa trag alimentare ? 
Astept pareri si solutii... 

Sus

2Adapatare sistem cu 10 difuzoare in locul celui cu 6 Empty foarte usuor Dum Apr 19, 2015 8:18 am

florinmemo

avatar
Membru nou
Membru nou
din firele care duc la difuzoarele existente  legi alte doua fire care sa  duca la difuzoarele de medi de pe usile de fata atentie la polaritate +la + si - la -pe difuzoarele de pe usa fata ca sunt in poza are o bobina inter-pusa intre difuzoare ca filtru pentru frecventele medi acolo are doua mufe pe  difuzor pe una se alimenteaza di instalatia masini si una ese pentru difuzorul de medi care il pui mai sus si in spate pentru tweeterele tot asa fire de la difuzoare pana sus.

Sus

Ionutz_s

Ionutz_s
Membru nou
Membru nou
M-am uitat la difuzoarele de 16.5 cm si intradevar pare aiba doua mufe . De cealalta mai mica(care are lipite doua fire de acei papuci[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) as putea cositori firele pentru difuzoarele de medii de 10 cm ? , intreb .
Pe spatele difuzoarelor de 13 cm pentru usile spate nu are decat o singura mufa de alimentare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], aici de unde iau semnal pentru tweetere ?

Sus

4Adapatare sistem cu 10 difuzoare in locul celui cu 6 Empty Sinplu Vin Apr 24, 2015 9:38 pm

florinmemo

avatar
Membru nou
Membru nou
da poti sa le cositoresti fara nici o problema iar la cele din spate cojesti un pic firele care duc la difuzor te lege de ele si pui difuzorul de inalte.

Sus

Ionutz_s

Ionutz_s
Membru nou
Membru nou
multam fain florine , indata ce ma apuc de treaba si dupa ce termin montajul revin cu impresii...

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum