OpelArges
Corsa C - se scurge apa in zona pedalei de ambreiaj Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Corsa C - se scurge apa in zona pedalei de ambreiaj Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

Jony Mara

Jony Mara
Membru nou
Membru nou
Daca ati avut aceasta experienta neplacuta si ati rezolvato,va rog sa-mi spuneti si mie cum rezolv aceasta problema.Dupa ploaie, gasesc mocheta sub pres umeda. 
Cu respect Exclamation

Sus

grigorasdragos

grigorasdragos
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut Jony Mara ,am avut aceiasi problema de vina este garnitura de la podul pedalier ca se scoace si pe la tabloul de sigurante ,pentru mai multe detalii ma poti suna 0740432655

Sus

grigorasdragos

grigorasdragos
Membru inactiv
Membru inactiv
Am rezolvat dand bordu jos , curatat degresat bine acea placa metalica cu benzina ,dupa etansezi cu silicon de parbriz de la cei ce pun parbrize ,e cel mai bun silicon ,eu am facut de 2 luni si nu mai am probleme.

Sus

Jony Mara

Jony Mara
Membru nou
Membru nou
Multumesc pentru sfaturi.Intre timp am siliconat capacul de la cutia de relee,dupa ce am vazut pe ClubOpel.com si acum astept sa ploua, pentru a vedea rezultatul.

Sus

grigorasdragos

grigorasdragos
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut da nu e devina numai capacul de la relee,ci garnitura de sub tot acel plastic ce e prinsa de caroserie cu piulite ,credema cand am desfacut nu mia venit sa cred era mancata de la soare,daca mai curge uitate si acolo si siliconeaza.

Sus

Jony Mara

Jony Mara
Membru nou
Membru nou
Multumesc mult pentru informatie si daca va mai fi nevoie o sa trec la urmatoarele cauze pe care le-ai expus tu. 
Cu respect Jos palaria

Sus

7Corsa C - se scurge apa in zona pedalei de ambreiaj Empty apa la pedala Dum Noi 16, 2014 2:43 pm

cameleon

cameleon
Membru inactiv
Membru inactiv
inlocuieste garnitura de la cutia cu relee

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Salutare,

acuma ploua, cum este ?

Smile

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum