OpelArges
Vectra A - cutie de viteza Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra A - cutie de viteza Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vectra A - cutie de viteza Empty Vectra A - cutie de viteza Dum Mar 16, 2014 1:20 pm

miticutz

miticutz
Membru inactiv
Membru inactiv
Salutare Miticutz ! 
Am si eu o problema. Ieri in timp ce ma deplasam cu outotorismul opel vectra A din 1992 la un moment dat s-a turat motorul de 2 ori  cum ar fi decuplat din viteza dupa care s-a redus viteza. Din acel moment cupleaza in toate treptele de viteza  dar de deplasat nu se mai deplaseaza . 
Daca cuplez treapta 1 si accelerez imi arata la bord cum creste viteza dar nu se deplaseaza 
Va multumesc !!!

Sus

2Vectra A - cutie de viteza Empty Re: Vectra A - cutie de viteza Dum Mar 16, 2014 11:25 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Daca vorbim de cutie de viteze, te rog sa precizezi ce fel de cutie de viteze ai. Din postare si din anul masinii banuiesc ca este manuala.
Daca la bord iti arata cum creste viteza si masina nu se deplaseaza, incearca sa verifici planetarele si grupul sau unsamblul de la transmisie. Asta in cazul in care nu pleaca de pe loc.
Incerca sa dai mai multe detalii.

Cu stima, Claudiu.

Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum