OpelArges
Vectra B - ce norma de poluare am Euro 2,Euro 3,Euro 4 ? Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B - ce norma de poluare am Euro 2,Euro 3,Euro 4 ? Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

speedx265

speedx265
Membru nou
Membru nou
Am un Vectra B hatchback 16.16v ecotec din Anglia. Nu stiu ce tip de euro norma de poluare are aceasta masina. Fiindca nu cunosc am cumparat-o ,pentru ca persoana respectiva a zis ca este Euro 4. Cum pot afla ce euro este ? Seria ei incepe cu W.

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Registrul Auto Roman prezinta pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau modul in care poate fi determinata norma de poluare, in functie de ultimele doua caractere, din numarul de omologare al autovehiculului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astfel, in cazul autovehiculelor:

- EURO 2 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: X1, X2, X3, X4, X5, X6, Y1, Y2, Y3
- EURO 3 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: D3, E3, R3
- EURO 4 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: E4, R4


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], alte detalii puteti afla si din acest subiect [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

speedx265

speedx265
Membru nou
Membru nou
Sunt off topic...Am intrat pe acest forum doar pentru a face parte dintre pasionatii de opel-uri si a cere ajutorul in anumite probleme legate de masina. Nu doresc sa ma cert cu cineva sau sa aduc dezordine pe un site profesional, chiar daca am facut asta fara vointa.Acest site are cu totul alte reguli. Daca, considerati ca nu sunt un membru demn de aceasta comunitate voi accepta stergerea contului. Cu respect, un simplu fan OPEL

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Aveti raspunsul in mesajul anterior [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link],este libera alegerea dumneavoastra ,nu vad ce este asa de greu sa scrieti,asa cum ati facut-o acuma,cat de cat ingrijit,repet, nu alergam dupa cantitate,daca doriti ramaneti, daca nu, aveti butonul de stergere user in profil,decizia va apartine.

Cu respect

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

5Vectra B - ce norma de poluare am Euro 2,Euro 3,Euro 4 ? Empty Norma poluare Lun Feb 17, 2014 8:19 pm

cretzu194

cretzu194
Membru nou
Membru nou
Va salut , de curand am cumparat un Opel Vectra 1.6 16v din 2001 cod motor z16xe , ce norma de poluare o sa iasa aceasta masina ? In talonul de Germania scrie euro 3 und d4.

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Mutat subiectul in cel existent deja, norma este Euro 3.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

cretzu194

cretzu194
Membru nou
Membru nou
Motoarele cu Z nu sunt euro 4 ?  Mad De ce sa iasa euro 3 ? Stiu modele cu aceeasi serie din acelasi an care au iesit euro 4 Neutral

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Scuze am citit repede de pe telefon si am crezut ca este X16XEL da corect tot ce este cu Z ar trebui sa fie E4.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

cretzu194

cretzu194
Membru nou
Membru nou
Mi-ai dat emotii , era sa cad din picioare , nu de alta dar este diferenta de 500-600 euro la taxa Smile , acum m-am linistit putin  Very Happy

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum