OpelArges
tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Salutare,

experienta mi-a dovedit ca de foarte multe ori intervin lucrurile surpriza in constructia unui tutorial,cum ar fi: nerespectarea orelor de realizare a tutorialului din motive diverse, independente de noi,unii pasi nu pot fi respectati in demontare/montare,deoarece dai peste mici chichite care iti omoara timpul aiurea,spre exemplu blocarea unui surub si chinuirea de a-l scoate si mai ales graba domnilor,toate aceste lucruri m-au determinat sa creez o diagrama de construire a unui tutorial,sper sa fie de bun augur si de folos,eventual o putem imbunatatii impreuna pentru a face un standard cat mai aproape de realitate, astfel incat sa putem construi pe viitor ,tutorialele tehnice, cat mai profesional.


tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial Test10



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Mier Ian 25, 2012 3:13 am, editata de 4 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

voda

voda
Moderator
Moderator
Este foarte buna diagrama , dar propun ca inainte de inceperea tutorialului sa existe si o demontare a pieselor in cauza fara filmare . Asa putem sa vedem exact unde sunt " chichitele " si in momentul in care ne apucam sa filmam putem sa prezentam totul cursiv fara intreruperi inutile . Astfel se scurteaza si timpul de filmare si tutorialul nu mai risca sa devina plictisitor .
Stiu ca asa se pierde timp ( demonteaza , monteaza ) , dar rezultatele sunt simtitor mai bune .

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Vizitato

Anonymous
Vizitator
tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial 4098496040 Bravo ! Excelent ! Logigrama e super si ideea pe masura !!!

Mai trebuie ceva ! Pasiune, vointa de a cunoaste si implicare, disponibilitate ! Valabil pentru toti membri !

tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial 3933907666

Sus

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Interesanta idee. Are dreptate si voda. Daca e nevoie de demontat la ambele portiere, cum a fost cazul la Lion, demontam la prima si filmam la a doua usa ( aceasta in cazul in care vine Lion la ora stabilita Mori de ras ).

Cu stima, Claudiu.

Sus

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Sus

Vizitato

Anonymous
Vizitator
E bine sa se cunoasca munca din spatele unui tutorial. Sunt pasi importanti.

Pisicile alea 3 cu ochii rosii postate de Lion m-au ametit.

Dar tot sunt de acord cu Claudiu.tutorial - Step by Step - ghid despre cum sa concepi un tutorial 98434

Sus

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Aici e o intreaga conspiratie frate Derdelus

Sus

sergiu

sergiu
VIP
VIP
Foarte buna schema,insa in cazul meu (eu demontez/montez /fac poze /realizez tutorial)imi e foarte greu cand nu am macar un asistent sa faca poze,am vazut ca voi sunteti mai multi la realizarea unui tutorial,asta e un lucru foarte bun,eu de obicei lucrez singur nu am pe nimeni sa ma ajute,si uneori se pierd tutoriale bune din lipsa unei a doua persoane care sa faca macar poze,Asta e incerc sa ma descurc si singur Service ,daca eram mai pe aproape de voi ne descurcam altfel! La un paharel...

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sergiu daca tutorialul este de amploare si se merita facut ca sa fim primii cu asa ceva, care sa aduca valoare comunitatii OpelArges faci pasii exacti diagramei si noi iti garantam ca vom veni unde stabilim conform diagramei,nu lasam noi asa ceva, Euforie ,evident ca cineva se va sacrifica sa fie soferul,cred ca Lion Very Happy .

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

sergiu

sergiu
VIP
VIP
Stiam eu ca ma pot baza pe voi cheers cand o sa fie ceva mai de amploare va anunt.pana atunci ma descurc cum pot! santa

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Da clar, eu sofer si aveti, nu pardon, avem drumul de intoarcere garantat - cu maxi-taxi Sac...sac Euforie La un paharel...

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum