OpelArges
Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 4]


1Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Fotografie si arta fotografica Vin Dec 18, 2009 10:27 am

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

Oricare dintre noi a tinut un aparat foto in mana si in multe momente printre pozele surprinse unele ne-au placut mai mult decat restul asa ca hai sa aratam si altora, asa cum sunt pozele facute de noi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cand ramuri inghetate bat in geam I love you

Sus

26Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Feb 16, 2010 3:53 pm

StefanTolos


Administrator
Administrator
Vreau primavara !
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astept primavara !
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

27Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Feb 16, 2010 4:17 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
La placere Plaja
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: Canon 450D/ Exposure time - 1/125 sec/ F stop - F10/ ISO speed - ISO 200/ Focal length - 36mm


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: Canon 450D/ Exposure time - 1/200 sec/ F stop - F18/ ISO speed - ISO 400/ Focal length - 28mm


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: Canon 450D/ Exposure time - 1/250 sec/ F stop - F5.6/ ISO speed - ISO 200/ Focal length - 55mm

Sus

28Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Sam Feb 20, 2010 10:03 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
Olanesti-Hotel Stogu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Manastirea Cozia-zona cu flori din interior.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

29Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Feb 23, 2010 12:44 am

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Cele mai bune fotografii ale anului 2009
un documentar de exceptie la National Geogrephic [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus

30Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Feb 23, 2010 5:19 pm

MacAndrew

MacAndrew
Junior
Junior
Anul 2009 in fotografii (unele din ele absolut senzationale!): [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

31Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Feb 25, 2010 12:54 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Impresionant, partea I si II le vazusem, dar partea A III-a nu o descoperisem

Sus

32Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Sam Feb 27, 2010 2:18 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Ceva marca National Geographic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

33Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Mar 03, 2010 12:22 pm

citony2004

citony2004
Senior
Senior
Ma steptam sa vad poze conform titlului topicului: "Pasiunea mea, fotografia!"...adica poze facute de noi, cu aparatele sau telefoanele noastre, care sa incerce sa reflecte sentimentul trait de fiecare atunci cand a vazut un anumit peisaj, portret sau orice alceva si care l-a inpresionat atat de mult incat sa-l faca sa imortalizeze momentul...cred ca originalitatea ar trebui sa primeze...
Este o parere personala, nu trebuie sa tineti cont de ea...

Sus

34Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Mar 03, 2010 3:30 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sunt si astfel de poze dar probabil nu le ai observat,si noi ne asteaptam sa pui o poza faina facuta de tine,e o parere nu vreau sa tii cont de ea Wink.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

35Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Vin Mar 05, 2010 10:29 am

Lion

Lion
Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: canon 450D; f-stop: f/9; Exposure time: 1/125 sec.; ISO speed: ISO 200; Focal length: 45mm
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: canon 450D; f-stop: f/5.6; Exposure time: 1/500 sec.; ISO speed: ISO 200; Focal length: 53mm

Si o fotografie care imi place foarte mult
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Camera: canon 450D; f-stop: f/16; Exposure time: 1/200 sec.; ISO speed: ISO 200; Focal length: 53mm

Sus

36Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Lun Mar 08, 2010 6:00 pm

MacAndrew

MacAndrew
Junior
Junior
O serie de fotografii fabuloase, facute pe timp de noapte, din elicopter. Pozele sunt facute de un fotograf profesionist cu un Nikon D3S (un aparat de vreo 5000$ fara obiectiv).
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

37Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Mar 17, 2010 11:26 am

citony2004

citony2004
Senior
Senior
Hai sa risc si eu o poza aici...facuta prin 2008 in Grecia, cu un Pana TZ1...claritatea nu e cine stie ce...poza e facuta de pe vapor, cu zoom optik 10x
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit foto. By Lion

Sus

38Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Mar 18, 2010 11:42 am

fratelo4u

fratelo4u
Senior TOP
Senior TOP
O poza facut de la etajul 7 al spitalului Municipal, Bucuresti .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://www.opelarges.com
Sus

39Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Mar 18, 2010 1:52 pm

citony2004

citony2004
Senior
Senior
DA..daramatura aia s-a vrut a fi Casa Radio parca?...in visele lui Ceausescu...

Sus

40Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Mar 18, 2010 10:53 pm

fratelo4u

fratelo4u
Senior TOP
Senior TOP
Da asa e ... Haios

http://www.opelarges.com
Sus

41Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Dum Apr 11, 2010 2:10 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
Doua poze care le-am facut cu un Panasonic-Lumix,cu ,,poza normala,,...
Ghiocei de Paste...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
seamana cu o ,,explozie,,...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

42Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Apr 20, 2010 8:04 pm

MacAndrew

MacAndrew
Junior
Junior
Apropo de norul de cenusa vulcanica de care se tot vorbeste la stiri, niste poze cat se poate de graitoare gasiti aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si doua poze spre exemplificare:

Se vede norul de cenusa cum se deplaseaza spre sud, peste Oceanul Atlantic.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sosea plina de cenusa vulcanica.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

43Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Iun 23, 2010 10:59 pm

AG-91-RVR

AG-91-RVR
Membru
Membru
Aceeasi poza facuta de MacAndrew. Poza e facuta cu un telefon mobil Sony Ericsson k750i din zona Gara Sud la 7:25 dimineata. Data nu o mai stiu. king [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Uploaded with [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus

44Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Iun 24, 2010 6:51 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Reusita pentru o poza cu telefonul, parca SonnyEricsson-ul ala are 8 MPx pe camera foto

Sus

45Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Iun 24, 2010 8:26 pm

AG-91-RVR

AG-91-RVR
Membru
Membru
Are 2mp Hai noroc

Sus

46Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Iun 24, 2010 10:30 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
OK atunci pentru 2MPx chiar e o poza reusita Bravo

Sus

47Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Joi Iun 24, 2010 10:41 pm

AG-91-RVR

AG-91-RVR
Membru
Membru
Multumesc Thanks

Sus

48Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Aug 04, 2010 10:47 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Speram ca dupa vacanta asta sa vedem si noi mai multe poze.Smile

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

49Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mar Aug 10, 2010 1:22 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
SUPERVIZOR a scris:Speram ca dupa vacanta asta sa vedem si noi mai multe poze.Smile
Multe nu cred, cel putin din partea mea, dar iata cateva din cele mai reusite, in viziunea mea, facute de mine la un rasarit de soare pe litoral la Eforie Nord
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O sa mai revin cu un set dupa ce le micsorez Haios

Sus

50Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Aug 11, 2010 12:05 am

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Am revenit, dar ca si la topicul devoratorilor de publicitate se pare ca nu prea am cu cine impartasii aceasta pasiune :NU:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

51Fotografie si arta fotografica - Pagina 2 Empty Re: Fotografie si arta fotografica Mier Aug 11, 2010 12:18 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Toate sunt superbe si bine realizate mai ales cele cu apa,la cea de a 4-a poza parca expunerea este putin cam ciudata dar merge. Wink

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum