OpelArges
Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 2]


1Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Corsa A/B/C/D - sonda lambda Lun Dec 14, 2009 7:04 pm

FOX

FOX
Senior +
Senior +
Rezumarea primului mesaj :

Astept si eu sugesti, pareri, ceva ce pot face,multumesc.



Ultima editare efectuata de catre supervizor in Dum Mar 20, 2011 10:30 am, editata de 4 ori (Motiv : am mutat aici postul nu mai creeati posturi la discutii generale fara rost,incearca sa fi mai explicit in cuvinte despre ce se intampla cu masina ta pentru a primi raspunsuri cat mai corecte)

Sus

26Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Dum Mai 26, 2013 11:18 pm

StefanTolos


Administrator
Administrator
CRC Electronic Cleaner

Inlatura uleiurile usoare, amprentele si murdaria. Compatibil cu componentele electronice. CRC Electronic Cleaner curata contactele electrice si comutatoarele de la radiouri, CD-playere, radio-casetofoane, sisteme de alarmă.



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Dum Mai 26, 2013 11:22 pm, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

27Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Dum Mai 26, 2013 11:18 pm

Prg

Prg
Membru nou
Membru nou
Mersi mult o sa revin maine cu rezultatele



Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Dum Mai 26, 2013 11:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : - va multumim ca sunteti atenti la gramatica si ortografie.)

Sus

28Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Lun Mai 27, 2013 8:49 pm

Prg

Prg
Membru nou
Membru nou
Salut, dupa cum am promis azi am fost si am cumparat un crc spray pentru contacte.
Inainte sa sprayez contactele am zis sa citesc erorile aparute pe la masina ca ieri am avut un drum mai lung cu ea si o stat tot drumul check enigme aprins si surpriza am avut 3 erori:
P0100 - Tensiune debitmetru aer - prea mica
(02) - Nu este prezent

P0335 - Lipsã semnal de turaþie
(00) - Nu este prezent

P0130 - Sensor O2 - tensiune prea micã
(02) - Nu este prezent

Ok am zis eu le-am sters erorile si m-am apucat de sprayat dupa ce sa uscat bine am bagat fisele si am plecat umpic cu ea la drum sa vad ce se intampla. Cand sa incalzit motorul la temperatura lui de lucru optima sa aprins si martorul, am bagat op-com in masina sa vad ce eroare imi da mai exact P0130 - Sensor O2 - tensiune prea micã
(02) - Prezent , si am observat ca la senzorul O2 accelerand masina scade valoarea la 0 si asa ramane cat sunt cu pedala pe acceleratie cand ridic piciorul urca intre 40-100mv.
Va rog ajutati-ma ca nu mai inteleg nimic din masina asta imi vine sa i dau foc pana acuma o mers prost acuma merge bine dar i plina de erori si sincer chiar as vrea sa ma bucur de ea. Va rog ceva sfaturi utile ca sincer momentan nu am un buget pentru masina.

Sus

29Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Lun Mai 27, 2013 9:05 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Daca ti-a ramas doar aceasta eroare nu ai decat sa schimbi sonda lambda.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

30Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Lun Mai 27, 2013 10:35 pm

Prg

Prg
Membru nou
Membru nou
Exista cumva o varianta de curatare a sondei?

Sus

31Corsa A/B/C/D - sonda lambda - Pagina 2 Empty Re: Corsa A/B/C/D - sonda lambda Mar Mai 28, 2013 3:15 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Ineficient.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum