OpelArges
Vectra B - butoane bord  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B - butoane bord  Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vectra B - butoane bord  Empty Vectra B - butoane bord Lun Dec 27, 2010 6:24 pm

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
Salutari tuturor care citesc asta si Sarbatori Fericite!
Astazi am iesit sa curat masina de zapada, cand mi-am amintit de o conversatie cu maestrul kasper, in care imi spunea sa fac cateva poze la bord sa vada daca as putea sa mai fac ceva "upgrate-uri" la masina!
Si uite ca am desfacut bordul cu butoanele pentru a vedea unde am trase fire(ma refer la locurile goale/fara comanda) si uitati ce am descoperit:
1.Am sa atasez mai jos o imagine cu martorii luminosi pe care ii am in bord:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Legenda:
a)numerele cu semnul intrebarii si fara ceva scris intre paranteze sunt martori pe care nu am putut vedea niciun indicator
b)cele care au si ceva scris intre paranteze sunt martorii care nu s-au aprins niciodata, si despre care o sa cer informatii, daca s-ar putea folosii.
c)marotul de la centura de siguranta, as vrea sa stiu de ce nu se aprinde, nu am senzor pe la centurile de siguranta?

2.Aici am bordul inainte sa il desfac:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
3.Aici bordul desfacut:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se vede ca in spate am la toate butoanele trase cabluri mai putin unul.
Doresc sa aflu daca pot pune butoane in locurile lipsa si sa le pot folosii!

Sus

2Vectra B - butoane bord  Empty Re: Vectra B - butoane bord Vin Dec 31, 2010 12:16 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
DA,poti pune butoane pentru incalzirea scaunelor.ATENTIE insa la butoanele pe care o sa le cumperi.Butoanele au(in spate) pe linga lamelele de contact si un ''pin'' de plastic, pin care are o anumita pozitie fata de lamele(difera de la buton la buton).RESPECTA pozitia pinului si lamelelor din consola pentru butonul respectiv.



Ultima editare efectuata de catre ksper in Lun Ian 03, 2011 11:38 pm, editata de 1 ori

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

3Vectra B - butoane bord  Empty Re: Vectra B - butoane bord Lun Ian 03, 2011 7:40 am

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
Ok am inteles, asta am vazut si eu, dar restul???

Sus

4Vectra B - butoane bord  Empty Re: Vectra B - butoane bord Mar Ian 04, 2011 12:04 am

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aceasta este schema si descrierea martorilor din bord.
Pentru butoanele din consola,trebuie ''verificat'' circuitul comenzii respective(daca le ai toate aplicate pe circuitul respectiv).
-Butonul pentru alarma originala Opel,il poti pune dar trebuie sa verifici daca ai modulul de alarma(este situat in zona cutiei de acte,aplicat sub airbagul pasager).
-Butonul ''TC'',il poti folosi.

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum