OpelArges
Astra G - grila de sigurante - Pagina 3 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra G - grila de sigurante - Pagina 3 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 3 din 3]


1Astra G - grila de sigurante - Pagina 3 Empty Astra G - grila de sigurante Mar Dec 08, 2009 1:25 am

sergiu

sergiu
VIP
VIP
Rezumarea primului mesaj :

Grila de sigurante este valabila pentru toate motorizarile de pe astra g,difera doar in cazul ,cand nivelul de dotare de pe unele masini este mai bun (full option) exemplu :scaune incalzite, trapa electrica,etc)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nr - Amperaj - Consumator
1 Liberă
2 30 A Aeroterma, scaunele faţă încălzite
3 40 A Luneta încălzită
4 Liberă
5 Liberă
6 10 A Faza scurtă dreaptă, dispozitivul de reglare a distanţei de iluminare a farurilor
7 10 A Lămpile de poziţie dreapta faţă şi spate, lampa numărului de înmatriculare
8 10 A Faza lungă dreapta
9 30 A Instalaţia de spălare a farurilor
10 15 A Claxonul
11 20 A Inchiderea centralizată
12 15 A Farurile de ceaţă
13 7,5 A Info-Display
14 30 A Stergătoarele de parbriz, trapa electrică (Coupé)
15 7,5 A " Geamuri electrice, trapa electrică, sistemul de avertizare antifurt,
oglinzile exterioare reglabile electric"
16 10 A Lampa spate de ceaţă
17 30 A Geamuri electrice
18 7,5 A " Lampa numărului de înmatriculare, dispozitivul de reglare a distanţei de
iluminare a farurilor"
19 Liberă
20 30 A Geamuri electrice
21 7,5 A " Contactul la cheie, sistemul de avertizare antifurt, radioul,
sistemul Infotainment, sistemul de navigaţie"
22 15 A " Semnalizarea de avarie, Info-Display, computerul de bord, becurile de control,
sistemul Infotainment"
23 10 A ABS, servodirecţia
24 10 A Faza scurtă stânga, dispozitivul de reglare a distanţei de iluminare a farurilor
25 10 A Lămpile de poziţie stânga faţă şi spate, lampa numărului de înmatriculare
26 10 A Faza lungă stânga
27 Liberă
28 7,5 A Iluminarea habitaclului
29 10 A Semnalizarea de avarie, iluminarea habitaclului, cutia automată de viteze
30 30 A Trapa electrică
31 Liberă
32 10 A " Iluminarea exterioară pe timpul zilei (Scandinavia), sistemul de control
al aprinderii farurilor, sistemul de avertizare antifurt"
33 20 A Terminalul 30: alimentare remorcă, priză pentru accesorii (ZAFIRA)
34 20 A " Magazia de CD-uri, Info-Display, radioul, sistemul Infotainment,
sistemul de navigaţie"
35 10 A Cutia automată de viteze, instalaţia de răcire a motorului, instalaţia de climatizare
36 20 A Scaunele faţă încălzite, bricheta
37 Liberă
38 10 A Lămpile de frână, cutia automată de viteze, Info-Display, Cruise Control
39 7,5 A Cutia automată de viteze, instalaţia de răcire a motorului, instalaţia de climatizare
40 7,5 A Instalaţia de răcire a motorului, instalaţia de climatizare
41 10 A Oglinzile exterioare încălzite

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

51Astra G - grila de sigurante - Pagina 3 Empty Re: Astra G - grila de sigurante Vin Mar 15, 2013 5:09 pm

Georgi


Membru inactiv
Membru inactiv
Thanks!

Sus

52Astra G - grila de sigurante - Pagina 3 Empty Re: Astra G - grila de sigurante Joi Ian 19, 2017 6:57 am

jula

jula
Membru inactiv
Membru inactiv
Buna am si eu un opel astra g cc 1,2 din 2000 si am o problema cu iluminatul la Display-ul MID si luminile de la aer tin sa precizez ca display-ul functioneaza doar ca nu lumineaza becurile leam schimbat si tot degeaba sigurantele nu sunt arse o ideie ceva daca puteti sa imi dati ca sincer nu as duce masina la un electrician pentru a-mi schimba un bec ,exista posibilitatea ca iluminatul de la display sa fie in serie cu cel de la aer si sa am vrun bec ars la aer si din cauza asta sa nu mearga ?

Multumesc anticipat

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum