OpelArges
Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 2]


1Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty Vectra B - nu baga caldura Mier Feb 17, 2010 8:50 pm

eroby7

eroby7
Membru nou
Membru nou
Rezumarea primului mesaj :

Salut sunt nou pe aici, va rog puteti sa ma ajutati si pe mine cu problema asta :pierd apa ,nu baga caldura ,am mocheta uda in interior si in stanga si in dreapta.Motor x20xev-2.0l-16v cu ac.Va multumesc.



Ultima editare efectuata de catre SUPERVIZOR in Mier Feb 17, 2010 9:12 pm, editata de 4 ori

Sus

26Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty Re: Vectra B - nu baga caldura Sam Dec 27, 2014 6:12 pm

dobref


Membru inactiv
Membru inactiv
Salut am schimbat antigelul urca apa pe la 80 si ceva si nu mai baga caldura ma poate ajuta cineva ?



Ultima editare efectuata de catre ebz in Mar Ian 06, 2015 9:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : Va rugam sa cititi regulamentul forumului !)

Sus

27Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty Re: Vectra B - nu baga caldura Lun Dec 29, 2014 11:50 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Termostat defect, calorifer infundat.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

28Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty salut.Vectra B X16XEL Mar Ian 06, 2015 9:38 am

adrianovici

adrianovici
Membru inactiv
Membru inactiv
Va salut.Am si eu o Vectra B 1.6 16V x16XEL fara A/C.De cateva zile nu mai baga caldura deloc in masina.Am schimbat termostatul la sfatul mecanicilor dar tot degeaba.In habitaclu baga aer rece chiar daca comutatorul cald/rece este dat pe cald.Am imprumutat masina unui prieten si mi-a spus ca a dat pe aer rece pentru a dezaburi geamurile mai repede,iar cand a invartit rotita inapoi pe cald a auzit ceva ca o pocnitura,rupere mica si nu a mai vrut sa bage aer cald.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns ce sa verific si unde?Va rog si va multumesc anticipat.

Sus

29Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty Re: Vectra B - nu baga caldura Mar Ian 06, 2015 9:48 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
S-a rupt comunicarea dintre butonul de cald/rece si robinetul de la calorifer. Termostatul se schimba dacă temperatura nu ajungea la cea normala.

Sus

30Vectra B - nu baga caldura - Pagina 2 Empty Am inteles Mier Ian 07, 2015 2:13 pm

adrianovici

adrianovici
Membru inactiv
Membru inactiv
Si cum pot rezolva problema asta???adica ce trebuie sa desfac,unde si ce trebuie sa fac?daca stii....multumesc

Sus

negrea ionut

negrea ionut
Membru inactiv
Membru inactiv
buna ziua
am un opel vectra b de 8 ani de zile dar pana zilele trecute nu am intampinat nici o problema cu el,zilele trecute intr,o dimineata era frig afara si am dat drumul la caldura si am constatat ca nu mai baga deloc aer cald,mentionez masina are AC,iarna trecuta nu am avut nici un fel de problema cu caldura,tind sa cred ca este caloriferul din habitaclu infundat sau altceva,azi am verificat conductele din dreapta pasagarul si am vazut ca ambele erau foarte fierbinti,nu pot fi atinse cu mana,astept un raspuns din partea vostra
Multumesc frumos

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum