OpelArges
Trage dreapta la o luna dupa ce s-a facut geometria rotilor. Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Trage dreapta la o luna dupa ce s-a facut geometria rotilor. Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

Andrita

Andrita
Membru inactiv
Membru inactiv
Cu o saptamana inainte de a face directia am schimbat Bucsile mari de la brat,pivoti si bieletele. In ziua cand am mers la sa-i fac directia am echilibrat si rotile. Si dupa ce s-a facut unghiul de fuga tinea directia circa 500 metri in linie dreapta.Nu mi-am facut probleme. In decurs de 45 de zile am facu circa 300 Km,dar pe drumuri bune. Acum cand iau mana de pe volan in circa 100 metri,ajung in sant.Asta nu inseamna cu nu a tras in acest timp,dar pe zi ce trece trage din ce in ce mai mult.Daca merg cu 20 Km,nu se simpte dar crescand viteza trage directia.Nu imi pot explica ce s-a intamplat.Maine am o programare la acelasi servis.As dori o parere.

Sus

cristian georgescu

cristian georgescu
Membru inactiv
Membru inactiv
dute la cineva cu tester sa verifice senzorul  coloana volan si apoi se face calibrare la senzor  este o procedura simpla

Sus

3Trage dreapta la o luna dupa ce s-a facut geometria rotilor. Empty Pb soc in volan Sam Noi 30, 2019 7:05 pm

DELTA

DELTA
Membru inactiv
Membru inactiv
Salutare ma poate aj cineva cu un sfat sm fost la multi mecanici sa vad de ce am socuri in volan si dupa ce am schimbat basculele pt ca aveam joc in bucse,am schimbat bieletele de directie si antiruliu capetele de bara nu leam schimbat pt ca cica sant bune am fost la cineva unde am vf geometria si sa uitat la directie a miscat a tras a suspendat si cica se aude un zgomot din zona casetei de directie pt c in momentul in care misc de volan poate ofi de altundeva poate nu mia centrat caseta poate nu a verificat ceva nu am avut ulei in burdufe la bielete,si nu stiu ce sa verific,adevarul ca atunci cand am umblat prima data la directie si am schimbat basculele nu statea sub nici o forma drept si pana sami dau seama de pb deja statea 5grade stanga ca sa merg drept,si invers la fel deci numai pb,cand am aduso din germania masina mergea brici mai ca aveam putin si luam mainile de pe volan la 180 fara probleme,deci cand trec peste denivelari paralele sau aleatorii sau peste lini de tramvai si pin frana cam pd la 60 km/h parca volanul oscileaza dupa cum ia denivelarile dar nu intotdeauna depinde de cat de proeminente sant denivelarile,inclin sa cred ca este din caseta pt ca nu pierde lichid nu lipseste si volanul ae misca fluid multumesc si astept o sugestie un sfat , de mentionat am fost la baieti de la autosoft baneasa,si pina la urma miau facut geometria si miau centrat volanul dar tot nu am scapat de socurile in volan

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum