OpelArges
Vectra B X16XEL Relanti instabil , aceleratie sacadata Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra B X16XEL Relanti instabil , aceleratie sacadata Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

stefan94stefan

stefan94stefan
Membru inactiv
Membru inactiv
Va salut pe toti colegii forumului .

Problema sta in felul urmator , am avut problema cu EGR-ul ,martor motor aprins am pus un tester eroare EGR faulty signal motorul daca ajungea la 80 grade se oprea , am cumparat EGR nou l-am montat insa acum relantiul este instabil iar aceleratia sacadeaza ca si cum ar functiona in 3 pistoane pana urca in turatie mai mare apoi functioneaza ok 3000-6000rpm .
Imi sacada si inainte sa schimb egr-ul si relantiul era la fel de instabil dar doar cu motorul cald la rece functiona perfect si acum la fel la rece nu sunt probleme .

Bujiile le-am schimbat anul asta in primavara ceva NGK cele mai ok care le-am gasit in acel moment 20lei/buc

Care ar putea fi problema ? Bobina de inductie ,contact imperfect pe la fisele bujiilor ?

Sus

stefan94stefan

stefan94stefan
Membru inactiv
Membru inactiv
Chiar nu are nimeni nici o idee ?

Sus

iceman61

iceman61
Membru nou
Membru nou
Trebuie sa o iei treptat, canistra de vapori, furtunele aferente, motoras de ralanti, potentiometru clapeta admisie. Exista tutoriale pentru toate enumerate.

Sus

MUSCELEANU RADU

MUSCELEANU RADU
Membru nou
Membru nou
Salut stefan94stefan,
Am si eu astra G, 1.6 twinport, z16xep,
Iti recomand sa verifici prima data racordul de la epuratorul de gaze din capacul de peste chiuloasa!
Mai stam de vorba ulterior!

Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum