OpelArges
Opel Agila 1.0 Suspensi fata Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Opel Agila 1.0 Suspensi fata Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Opel Agila 1.0 Suspensi fata Empty Opel Agila 1.0 Suspensi fata Joi Aug 10, 2017 2:56 pm

Dany3lLs

Dany3lLs
Membru inactiv
Membru inactiv
Ajutor , Salutare am si eu nevoie de niste sfaturi de la cei care au schimbat amortizoarele pe fata la Opel Agila , m-am apucat sa schimb flansele am scos ansamblul amortizor arc ,  am strans arcul cu ajutorul a doi suporti de strans arcul si dupa ce am scos piulita pistonul a fugit in interiorul acului pana la jumate , amortijoarele vechi merg oarecum cat de cat usor la impins si cand trag de el , opune mai multa forta , ideea e ca acum nu stiu daca nu cumva trebuie sa strang mai mult arcul , avand in vedere ca pot prinde suportul abea de la a doua spira , imi este oarecum teama sa il strang mai mult , nu reusesc sa il montez la loc ,
Am luat alte amortizoare Monroe , acum astea noi vad ca sunt la fel la dimensiuni si functionalitate , deci in consecinta cei vechi erau destul de buni , Niste sfaturi ceva la montaj daca se poate !
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum