OpelArges
Motor supraturat dupa schimb distributie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Motor supraturat dupa schimb distributie Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Motor supraturat dupa schimb distributie Empty Motor supraturat dupa schimb distributie Sam Oct 17, 2015 12:45 pm

sziszi

sziszi
Membru nou
Membru nou
Buna tuturor,

am schimbat lantul de distribtie, Opel Agila, 1.2, benzina, anul 2003.
In urma schimbului, motorul merge supraturat, cred ca ma exprim corect, urmatoarele simptome sunt:

-parca cere o treapta de viteza superioara mult mai repede, de exemplu, la 60 de km/ora turometrul ajunge la 2600 rot/minut, si efectiv cum am ajuns peste 60 km, suna urat si cere deja viteza a 5-a, inanintes schimbului nu era acest lucru, credeti ca schimbul distributiei a cazat acest lucru?
-eventual poate sa imi spuna cineva, nivelul turatiei optime raportat la treptele de viteza, sau la viteza cu care se circula.

Va multumesc pentru ajutor/sfaturi.

O zi faina

Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum