OpelArges
Astra G (Y17DT) - Identificare Mufa libera deasupra cutiei de viteze Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Astra G (Y17DT) - Identificare Mufa libera deasupra cutiei de viteze Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

sentiluci

sentiluci
Membru inactiv
Membru inactiv
Salut,
Ma puteti ajuta sa identific aceasta mufa? Ma ingrijoreaza faptul ca e libera. Mufa am gasit-o cand am completat uleiul de la cutia de viteze prin aerisitorul de deasupra ei.
Mufa se afla undeva sub capacul din plastic ce sustine bateria, langa aerisitorul cutiei de viteze si se pare ca are 3 pini.
Prima poza e facuta din fata masinii, in stanga mufei e motorul, in dreapta e bateria si in spatele mufei se vad tijele de la schimbatorul de viteze.
Mentionez faptul ca singurele erori ce mi le da masina (motor: Y17DT) din cand in cand si asta numai la viteza de peste 140 km/h sunt : 0400 si 0105; ceva legat de senzorul MAP si senzorul de presiune barometrica.
Atașamente
rsz_1rsz_441.jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(30 KB) Descarcat de 2 ori

Sus

dan1987

dan1987
Membru inactiv
Membru inactiv
stie cineva? Question Question Question Question Question

Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum