OpelArges
Vectra - frana de mana Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra - frana de mana Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vectra - frana de mana Empty Vectra - frana de mana Mier Apr 02, 2014 8:52 pm

beckus

beckus
Membru inactiv
Membru inactiv
Deci, va sallut pe toti. Am si eu un opel vectra b an 1997 1.8 16 v caravan. Si am intrat aici pe sait la voi su am vazut ca mai toata lumea are probleme cu frana de mana la opeluri....Am vazut in topicurile voastre ca frana de mana se strange de sub maneta..Pana aici e ok. asta am facut si eu azi. Si am strango pe la al 9-lea dinte asa e la maximum..Dar problema este ca in fata tine...dar nu mai imi tine in spate...? Am stranso prea tare? ce pot sa fac in cazu asta? pana sa ma apuc sa o strang pe spate tinea..dupa ce am stranso nu mai tine..ce naiba are?

Sus

2Vectra - frana de mana Empty Re: Vectra - frana de mana Sam Apr 05, 2014 9:40 am

ionutzim

ionutzim
Membru inactiv
Membru inactiv
salut.prima data se verifica daca ai saboti si pe urma se strange cablu.

Sus

3Vectra - frana de mana Empty Re: Vectra - frana de mana Dum Apr 06, 2014 5:44 pm

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
beckus a scris:Deci, va sallut pe toti. Am si eu un opel vectra b an 1997 1.8 16 v caravan. Si am intrat aici pe sait la voi su am vazut ca mai toata lumea are probleme cu frana de mana la opeluri....Am vazut in topicurile voastre ca frana de mana se strange de sub maneta..Pana aici e ok. asta am facut si eu azi. Si am strango pe la al 9-lea dinte asa e la maximum..Dar problema este ca in fata tine...dar nu mai imi tine in spate...? Am stranso prea tare? ce pot sa fac in cazu asta? pana sa ma apuc sa o strang pe spate tinea..dupa ce am stranso nu mai tine..ce naiba are?

Va salut.
1-frana de mana este DOAR spate.

2-se regleaza mai intai ferodourile semipunti spate(se apropie ce se poate de disc). Daca sunt uzate se inlocuiesc, cu arculete cu tot.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3-se verifica tot traseul cablului de frana de mana(pozarea lui corecta pe caroserie dar si daca este deteriorat)

4-se verifica arculetele din spatele platoului de frana spate(sa fie conforme si conectate la capete cablurilor de frana de mana

5-se regleaza frana de mana de la "piulita de reglaj"( frana trebuie sa tina la 6-7 click-uri)

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum