OpelArges
Mai multe zile libere Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Mai multe zile libere Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

2Mai multe zile libere Empty Re: Mai multe zile libere Mar Feb 09, 2010 6:28 pm

nicoleta_ingeras27

nicoleta_ingeras27
Senior TOP
Senior TOP
Am vrea noi dar nu se poate,majoritatea sarbatorilor mari anul acesta pica in wechend deci? Sad

Sus

3Mai multe zile libere Empty Re: Mai multe zile libere Mier Mai 26, 2010 11:15 pm

citony2004

citony2004
Senior
Senior
"In ce tara traim?!"...in anii '90 (prin 1985 cred) o fabrica auto din Japonia (cu capital majoritar de stat) era in impas financiar....muncitorii au acceptat sa lucreze cateva luni parca fara sa fie platiti...dupa razboi, tot japonezii lucrau 10-12 ore pe zi si erau platiti doar 8...asa au ajuns unde sunt acum...mentalitatea asta romaneasca "cat mai putina munca pe cat mai multi bani" ne-a adus unde suntem...sincer eu unul am multe ore la serviciu peste program fara sa cer ceva in schimb, fara sa ies in strada si as lucra si dublu pe aceeasi bani, daca asta ar schimba cu ceva in bine imaginea si statutul tarii noastre...
Secretul este sa va placa ceea ce faceti.
Din pacate, Romaniei ii lipseste de peste 100 altceva: un conducator de fier.
Noi vrem sa fim europeni la salarii si la preturi...uitati-va fiecare si analizati ceea ce faceti la locul de munca...sunteti cu adevarat europeni in ceea ce faceti?...oferiti calitatea suedezului sau neamtului ca sa cereti sa fiti platiti si sa aveti atatea libere cat au ei?...eu nu cred...
Fiti bucurosi ca sunteti sanatosi si puteti sa munciti, ca aveti un loc de munca, mai bine sau mai prost platit, dar nu dati vina pe nimeni ca traim cu totii asa prost...este "meritul" nostru, al tuturor.

Sus

4Mai multe zile libere Empty Re: Mai multe zile libere Joi Mai 27, 2010 12:21 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
DA,dragul meu lucrez intr-o companie multinationala si crede-ma am ore suplimentare facute la greu fara sa cer plata lor,ramas peste program pentru a ajuta si a rezolva problemele companiei si ca drept rasplata nici macar un simplu multumesc nu primeam,mi-am zis, hai mai, lasa ca o sa vina si am continuat cu rezolvarea problemelor si tot acelasi trattament l-am primit.Am un coleg care imi spunea " Fane o sa vezi tu cum o sa te saturi si nu o sa mai faci nimic din ceea ce faci acuma " si spre surprinderea mea incep sa-i dau dreptate,am plecat din departamentul de mentenanta pentru ca ma saturasem sa fiu chemat in permanenta de acasa fara sa fiu platit si sa repar problemele companiei(imi aduc aminte cum am fost chemat de acasa si am stat o noapte intreaga sa rezolv o problema,am rezolvat-o dar pe la 5 dimineata si eu urma sa intru schimbul 1 adica de dimineata stiti ce mi s-a spus "Stefane hai sa fumam o tigara sa bem o cafea ca trebuie sa intram la munca " mai tarziu am aflat ca la directorul general a ajuns informatia ca seful meu reparase masina,despre mine nici nu s-a pomenit),ma saturasem sa improvizez tot felul de lucruri pentru depanarea unor masini de sute de mii de euro,deoarece nu existau piese pe stoc mai mereu si sunt multe exemple din astea ajunsem sa gandesc tot felul de planuri si acasa pentru companie,imi luasem jobul in cel mai serios mod,vointa a existat si mai exista dar nu se merita pentru ca grupul de management format din romani hapsani si haini ai strica pe directorii straini invatandu-i la smecheriile romanesti si masluiri.Domnilor sunt multe de spus in aceasta privinta,daca nu exista un BRAVO la sfarsit, totul se duce de rapa,acuma sunt la productie si tot la fel, aceleasi lucruri se intampla si in acest departament.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum