OpelArges
Vectra A - probleme frana fata/pistonas Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
Vectra A - probleme frana fata/pistonas Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vectra A - probleme frana fata/pistonas Empty Vectra A - probleme frana fata/pistonas Dum Mar 02, 2014 1:53 am

DamianAndrei

DamianAndrei
Membru inactiv
Membru inactiv
Buna, sper sa fie bine ce am scris si unde am scris, sunt membru nou Smile 


Am o problema la franele pe fata,dupa ce am schimbat placutele si lichidul de frana, i-am facut aerisirea...dar dupa ce am pus rotile am observat ca placutele nu isi fac treaba adica nu se strang nu se misca deloc Neutral. Am pus pe cineva sa calce frana si eu ma uitam la roata sa vad daca misca si nimic.....nu am aerisit eu bine?sau e blocat ceva?......inainte sa schimb placutele,pistonasul acela sau cum ii zice era mult inafara pentru ca placutele erau foarte mancate si a trebuit sa inping tare inauntru sa pot pune placutele noi,sa blocat oare acolo?

Sus

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Verifica prima data nivelul la lichidul de frana din vas...posibil sa nu mai fie.
Da jos placutele de frana si verifica daca merg pistonasele cand apesi frana. Monteaza placutele si fa aerisirea. Daca nici asa nu merge, posibil sa se fi dezamorsat pompa de frana.

Cu stima, Claudiu.

Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum