OpelArges
curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

OpelArges
curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Empty Corsa C - curatare admisie si EGR Vin Noi 30, 2012 10:15 pm

deea25

deea25
Membru inactiv
Membru inactiv
Buna seara. Am si eu o intrebare si daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.Prima data mi s-a aprins martorul cheita in bord am fost la tester mi s-a spus ca este egr. si trebuie curatat, intre timp se mai aprindea se stingea si mai imi aparea si martorul cu motorul, la fel ca trebuie curatat sau schimbat. am decis sa curat galeria de admisie si egr. Am dus-o la service unde am schimbat si filttre, ulei, si curatat am dat 1200 lei, si dupa ce am luat-o am ajuns cu ea acasa, am mai facut un drum, si cand se aprinde iar martorul cheita. Care sa fie cauza? A mai patit cineva asa? Sa trebuiasca luat un egr nou, eu doar l-am curatat, sau sa fie din alta parte problema? Daca m-a poate ajuta cineva ca de mult am aceasta problema si nu-i dau de cap. Multumesc.

Sus

2curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Empty Re: Corsa C - curatare admisie si EGR Vin Noi 30, 2012 11:45 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Draga deea25,

va rog frumos sa incercati metoda expusa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si apoi rezultatele sa le expuneti aici.

Multi bani aruncati pana acuma,speram sa va fim de folos cumva si daca nu ma inseala inspiratia, La Multi Ani de sf. Andrei.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Empty Re: Corsa C - curatare admisie si EGR Lun Dec 03, 2012 10:57 pm

deea25

deea25
Membru inactiv
Membru inactiv
Se pare ca eroarea o da tot egr-ul, cred ca trebuie schimbat cu unul nou....desi l-am curatat pe asta vechi, sper sa fie asta problema nu sa-l cumpar si sa realizez ca nu ar fii bun, si sa am tot eroare, si mai am inca o intrebare, pe testerul obisnuit imi arata presiune ulei, foarte scazuta, se poate vedea pe un tester obisnuit presiunea ulei sau trebuie cu unul special, mie nu mi se apronde martorul de la ulei in bord, decat la tester obisnuit imi arata foarte scazut.

Sus

4curatare - Corsa C - curatare admisie si EGR Empty Re: Corsa C - curatare admisie si EGR Lun Dec 03, 2012 11:00 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sper sa nu dai banii degeaba.

Cat despre presiune mica ulei motor,[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat


Sus

OpelArges.com


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum